سبد خرید خالی است
بازدید: 578

ماسک های تنفسی و روش استفاده از ماسک برای پیشگیری از بیماری های مسری و ویروسیماسک های پزشکی

 توضیحات کاربردی در استفاده از  انواع ماسک جهت پیشگیری از ابتلا و انتشار ویروس کرونا

ماسک ها در انواع مختلف و گزینه های مختلفی وجود دارد ، که در برخی افراد منجر به سردرگمی خواهد شد و ممکن است از نوع اشتباهی از ماسک استفاده کنید در ادامه شما را با انواع مختلف ماسک آشنا می کنیم.

در حین شیوع بیماریهای خطرناک مسری از جمله ویروس کرونا یا کوید 19 (Cornavirus COVID - 19) ، بخش های بهداشتی همچنین ممکن است به اعضای جامعه توصیه کنند که از خود محافظت کنند.اکثر ماسک ها به طور کلی طوری طراحی شده اند که قادر به پوشاندن کامل دهان و بینی شما باشند.

انواع ماسک تنفسی :

ماسک پزشکی :

ماسک های پزشکی بیشتر به عنوان ماسک های جراحی شناخته می شوند. ماسک جراحی به عنوان یک محافظ در برابر ذارت معلق عفونی در فضا شناخته شده و توسط متخصصان سلامت در حین عمل جراحی توصیه شده است. آنها به طور عمده توسط متخصصان مراقبت های بهداشتی مورد استفاده قرار می گیرند تا از خود و دیگران در برابر شیوع بیماری های عفونی ناشی از هوا ، مایعات بدن و ذرات معلق محافظت کنند.

ماسک های پزشکی یا جراحی برای پوشاندن دهان و بینی شما در نظر گرفته شده است. آنها با موادی طراحی شده اند که می توانند ذرات بزرگ ، ترشحات و ... را مسدود کنند ، همه این موارد ممکن است حاوی ویروس یا باکتری هایی باشد که برای شما مضر باشد

با این حال ، ذرات کوچک ممکن است هنوز هم بتوانند به یک ماسک پزشکی نفوذ کنند

ماسک فقط با اندازه مناسب صورت شما کارآمد است، شکاف بین ماسک و پوست شما باعث می شود آلاینده ها وارد قسمت بینی شما شوند و باعث ایجاد مشکلات سلامتی می شوند.

انواع ماسک فیلتردار :

ماسک های FFP :

ماسک های FFP که با استاندارد اروپایی EN149: 2001 طبقه بندی شده اند :

ماسک فیلتر دار FFP1 : ماسک مناسب برای ذرات بزرگتر از 5 میکرون با فیلتراسیون 80 درصد

ماسک فیلتر دار FFP2 : ماسک مناسب برای ذرات بین 2 تا 5 میکرون با فیلتراسیون 94 درصد

ماسک فیلتر دار  FFP3 : ماسک مناسب برای ذرات کوچکتر از 2 میکرون با فیلتراسیون 99 درصد

 

ماسک N95

ماسک های N و P و  R :

ماسک های N و P و  R که با استاندارد امریکایی NIOSH طبقه بندی شده اند :

ماسک فیلتر دار

ماسک N95 : حداقل 95٪ از ذرات موجود در هوا را فیلتر می کند. در برابر روغن مقاوم نیست.

ماسک تنفسی N95 مورد تأیید NIOSH که توسط سازمان غذا و داروی (FDA) به عنوان ماسک جراحی نیز پاکسازی شده است.

ماسک N99 : حداقل 99٪ از ذرات موجود در هوا را فیلتر می کند. در برابر روغن مقاوم نیست.

ماسک N100 : حداقل 99.97٪ از ذرات موجود در هوا را فیلتر می کند. در برابر روغن مقاوم نیست.

ماسک فیلتر دار R :

ماسک R95 : حداقل 95٪ از ذرات موجود در هوا را فیلتر می کند. تا حدودی در برابر روغن مقاوم است.

ماسک R99 : ماسک مناسب برای ذرات بزرگتر از 0.3 میکرون با فیلتراسیون 99 درصد. در برابر روغن مقاوم است.

ماسک R100 : ماسک مناسب برای ذرات بزرگتر از 0.3 میکرون با فیلتراسیون 99.97 درصد ، در برابر روغن مقاوم است.

ماسک فیلتر دار P

P95 - حداقل 95٪ از ذرات موجود در هوا را فیلتر می کند. به شدت در برابر روغن مقاوم است.

P99 - حداقل 99٪ از ذرات موجود در هوا را فیلتر می کند. به شدت در برابر روغن مقاوم است.

P100 - حداقل 99.97٪ از ذرات موجود در هوا را فیلتر می کند. به شدت در برابر روغن مقاوم است.

ماسک فیلتردار کربن اکتیو یا کربن دار :

در این نوع ماسک ها لایه هایی از کربن فعال شده به منظور حفاظت در مقابل گاز ها و بخار ها در نظر گرفته می شوند که باعث می شود که بوی آلودگی و گازهای مضر هوا به داخل ماسک نفوذ نکند. مناسب جهت فیلتراسیون و تصفیه کامل آلودگی هوا شهری و ریزگرد های موجود در هوا می باشد و جهت حذف نسبي بوي موادآلي و به علت داشتن لايه كربن اكتيو در محيط هایی كه داراي گرد وغبار و بوي مواد آلي ضعيف مي باشند، استفاده مي شوند

تاریخ انقضا و عمر مفید استفاده از ماسک فیلتردار :

اگر در محیط های آلوده قرار دارید به سبب جلوگیری از انتقال ویروس و عفونت ها باید از ماسک استفاده کنید، که باعث می شود تصفیه هوای تنفسی شما می شود. بر خلاف باور عمومی که در بین مردم رواج پیدا کرده است ماسک ها وسیله ای موقتی هستند که بصورت یکبار مصرف می توان از آنها استفاده کرد پس لازم به ذکر است هیچگاه از محصولات بهداشتی یک بار مصرف بطور مکرر استفاده نکنید زیرا هر صورت بند فیلتردار یک بازه زمانی مشخصی دارد که به عنوان طول عمر آنها در نظر گرفته می شود.

پس اگر در محیط هایی که با انواع آلایندگی و باکتری قرار دارید بدون شک استفاده از ماسک فیلتر دار می تواند ضامن حفاظت سلامتی شما باشد. همانطور که می دانید ماسک فیلتردار معمولا لایه ای می باشند که این موضوع یک نکته مثبت به حساب می آید. نمونه های زیادی از mask در بازار وجود دارد که هر کدام با توجه به نوع ساخت آنها طول عمر متفاوتی دارند.

ماسک فیلتردار بصورت چند لایه ساخته می شوند و طول عمر آنها ما بین 8 تا 12 ساعت متغییر است. این محصول بطور کامل مجرای تنفسی را پوشش می دهد که این امر مانع از نفوذ آلاینده های سمی و میکروب به داخل بدن می شود.

تفاوت بین ماسک پزشکی و یک ماسک N95:

ماسک N95 وسیله ای است که برای جلوگیری از 95٪ ذرات بسیار کوچک استفاده می شود. بر خلاف ماسک های پزشکی ، ماسک N95 با امنیت بیشتری روی صورت و پوست شما قرار می گیرد و قادر است ذرات موجود در هوا را فیلتر کند.  

در حالی که یک ماسک N95 می تواند 95٪ از ذرات بسیار کوچک را مسدود کند (بسیار کوچک که 0.3 میکرون در نظر گرفته می شود) هنوز 5٪ احتمال وجود دارد که ذرات مضر بتوانند در دستگاه تنفس نفوذ کنند.

هر نوع ماسک N95 باید با دستورالعمل های دقیق از سازنده تهیه شده و توضیح دهد که چگونه می توان ماسک استفاده کرد. برای اطمینان از محافظت مناسب برای شما و بیمارانتان ، این دستورالعمل ها باید رعایت شوند

نحوه قرار دادن ماسک:

دستان خود را تمیز کنید: قبل از لمس ماسک تمیز ، دستان خود را با آب و صابون کاملاً بشویید. باید دستان خود را  حداقل 20 ثانیه بشویید

همیشه از یک حوله کاغذی تمیز برای خشک کردن دستان خود استفاده کنید و سپس آن حوله کاغذی را درون سطل زباله بیندازید. قبل از اینکه آن را دور بیندازید ممکن است بخواهید از آن حوله کاغذی استفاده کنید تا پس از شستن دستان خود ، در را باز و بسته کنید.

ماسک را بررسی کنید : هنگامی که یک ماسک جدید را از جعبه درمی آورید ، آن را چک کنید تا اطمینان حاصل کنید که هیچ گونه نقص ، سوراخ و پارگی در ماسک وجود ندارد. اگر ماسک دارای نقایص ، سوراخ و شکاف است ، آن را دور ریخته و ماسک جدید (استفاده نشده) دیگری را انتخاب کنید.

 

مراحل قرار دادن ماسک روی صورت

قسمت بالای ماسک را به درستی تنظیم کنید: برای اینکه ماسک تا حد ممکن به پوست شما نزدیک شود ، قسمت بالای ماسک دارای لبه خمیده اما محکم خواهد بود که می تواند در اطراف بینی شما قرار گیرد. قبل از استفاده از ماسک روی صورت خود اطمینان حاصل کنید که این قسمت به سمت بالا قرار دارد

 

قسمت داخلی بیشتر ماسک های پزشکی به رنگ سفید است

از طرف مناسب ماسک به سمت بیرون اطمینان حاصل کنید: قسمت داخلی بیشتر ماسک های پزشکی به رنگ سفید است ، در حالی که قسمت بیرونی دارای نوعی رنگ است. قبل از استفاده از ماسک بر روی صورت خود ، اطمینان حاصل کنید که قسمت سفید ماسک به سمت صورت شما باشد

 

انواع مختلف ماسک های پزشکی

ماسک را روی صورت خود قرار دهید: انواع مختلفی از ماسک های پزشکی موجود است که هر کدام روش های مختلفی برای اتصال ماسک به سر شما دارند.  

حلقه گوش : برخی از ماسک ها دارای 2 حلقه گوش در دو طرف ماسک هستند. این حلقه ها به طور معمول از یک ماده الاستیک ساخته شده اند تا بتوان آنها را کشید. این نوع ماسک را توسط حلقه ها بردارید ، 1 حلقه را دور یک گوش قرار دهید و سپس حلقه دیگر را در اطراف گوش دیگر خود قرار دهید.

گره ای یا بندی : برخی از ماسک ها با تکه های پارچه ای که به پشت سر شما گره خورده است ، ارائه می شود. بیشتر ماسک ها با بندهای بالایی و پایینی همراه هستند. ماسک را به وسیله بندهای بالا بلند کنید ، بندها را در پشت سر خود قرار دهید و آنها را به هم وصل کنید.

نواری : بعضی از ماسک ها دارای 2 بند الاستیک هستند که در پشت و اطراف پشت سر شما قرار دارند . ماسک را جلوی صورت خود نگه دارید ، بند بالا را بالای سر خود بکشید و آن را در اطراف تاج سر خود قرار دهید. سپس باند پایین را بالای سر خود بکشید و آن را در پایه جمجمه قرار دهید.

 

تنظیم قسمت روی بینی و زیر چانه ماسک

قطعه بینی را تنظیم کنید: اکنون که ماسک پزشکی روی سر و صورت شما قرار گرفته است ، از انگشت اشاره و انگشت شست خود استفاده کنید تا قسمت خمیده لبه بالای ماسک را در اطراف پل بینی خود بچسبانید

 

ماسک پزشکی را چگونه به صورت بزنیم

در صورت لزوم باند پایین ماسک را گره بزنید: اگر در حال استفاده از ماسک با بندهایی هستید که در قسمت بالا و پایین گره خورده است ، اکنون می توانید باند پایین را در زیر پایه جمجمه خود ببندید. از آنجا که تنظیم قطعه بینی می تواند بر روی مناسب بودن ماسک تأثیر بگذارد ، بهتر است بعد از تنظیم قسمت بینی بندهای پایین را ببندید.

اگر تسمه های پایین را قبلاً به هم گره زده اید ، شاید در صورت لزوم مجبور شوید دوباره آنها را محکم تر کنید.

 

روش استفاده از ماسک

ماسک را به صورت و زیر چانه خود بچسبانید. پس از آنکه ماسک کاملاً ایمن شد ، آن را تنظیم کنید تا مطمئن شوید که صورت و دهان شما را پوشانده است ، و لبه پایینی زیر چانه شما قرار دارد.

درآوردن ماسک :

 

ماسک های پزشکی

دستان خود را تمیز کنید: بسته به آنچه که قبل از برداشتن ماسک با دستان خود انجام داده اید ، ممکن است لازم باشد که دستان خود را بشویید

 

استفاده صحیح از ماسک

ماسک را با دقت جدا کنید. به طور کلی ، ماسک را فقط با لمس لبه ها ، بندها ، حلقه ها و نوارها جدا کنید. قسمت جلوی ماسک آلوده را لمس نکنید.  

 

ماسک آلوده را در کیسه جدا بیندازید

ماسک های پزشکی طوری طراحی شده اند که فقط یک بار قابل استفاده هستند. بنابراین وقتی ماسک را جدا کردید ، فوراً آن را درون سطل زباله بگذارید

در محیطهای پزشکی احتمالاً سطل زباله مخصوص برای وسایل بیوشیمیایی مانند ماسک های استفاده شده و دستکش وجود دارد.

 

پیشگیری از بیماری ها

در یک محیط غیر پزشکی که ماسک می تواند آلوده باشد ، ماسک را به تنهایی درون یک کیسه پلاستیکی قرار دهید. کیسه پلاستیکی را گره بزنید و سپس کیسه پلاستیکی را درون سطل زباله بیندازید.

پس از درآوردن ماسک ، دستان خود را یکبار دیگر بشویید.

بازدید: 5923

الکتروکاردیوگرام

 

 

images111

افرادی که دچار قلب درد یا حمله ی قلبی می شود و سپس به دکتر مراجعه میکند از آنها الکتروکاردیوگرام با نوار قلب گرفته می شود که وضیعت قلب آن را چک کنند .الکتروکاردیوگرام یا ECG منحنی ای از فعالیت های قلب است که توسط دستگاهی به نام الکتروکاردیوگراف ثبت می شود. این دستگاه الکترود هایی دارد که با نصب روی نواحی مشخصی از پوست می توانند پیام های الکتریکی انقباض قلب را دریافت و روی کاغذ ثبت کنند.

الکتروکاردیوگرام یا ECG منحنی ای از فعالیت های قلب است که توسط دستگاهی به نام الکتروکاردیوگراف ثبت می شود. این دستگاه الکترود هایی دارد که با نصب روی نواحی مشخصی از پوست می توانند پیام های الکتریکی انقباض قلب را دریافت و روی کاغذ ثبت کنند.

الکتروکاردیوگرام برای بررسی قلب شما استفاده می شود. هر ضربان قلب معمولاً با یک ایمپالس یا تکانه الکتریکی شروع می شود که به وسیله سلول های خاص در حفره بالایی سمت راست قلبتان ایجاد می شود. الکتروکاردیوگرام(ECG) یا (EKG) این سیگنال های الکتریکی که در قلب شما حرکت می کنند را ثبت می کند. سیگنالها بواسطه الکترودهای فلزی که به اندامها و قفسه سینه متصل می‌شوند، دریافت شده و توسط دستگاه نوار قلب تقویت و ثبت می‌گردند. پزشک شما می تواند از الکتروکاردیوگرام برای بررسی الگوی ضربان های قلب شما و ریتم آنها در تشخیص بیماری های مختلف قلبی استفاده کند. منحنی ثبت شده از سه موج P, T و QRS تشکیل می شود.

 index11

                                                                               عکس1.منحنی QRS

 

گره سینوسی دهلیزی به طور خودکار و بدون دخالت پیام عصبی، پیامی الکتریکی ایجاد می کند و آن را در دهلیز ها منتشر می سازد.

همزمان با آخر مرحله استراحت عمومی قلب، موج P آغاز شده و زمانی که کل دهلیزها منقبض می شوند به قله موج P می رسیم.

  • موج P در اثر فعالیت الکتریکی انقباض دهلیزها ایجاد می شود.
  • در آخر مرحله استراحت عمومی سیکل قلبی و کمی قبل از شروع انقباض دهلیزها رسم می شود.
  • قله منحنی P معادل زمانی است که کل دهلیزها منقبض شده اند.
  • انقباض مکانیکی دهلیزها از وسط موج P آغاز می شود.

موج QRS در الکتروکاردیوگرام:

در ادامه زمانی که به آخر انقباض دهلیزها می رسیم، قسمت QR ثبت شده و با انتقال تحریک الکتریکی از طریق تارهای هادی درون بطنی، کل بطن ها منقبض شده و موج QRS کامل ثبت می شود.

  • قسمت QR موج در آخر انقباض دهلیزها ثبت می شود.
  • قسمت RS موج در ابتدای انقباض مکانیکی بطن ها ثبت می شود.
  • صدای اول قلب که ناشی از بسته شدن دریچه های دهلیزی بطنی است، به موج QRS نزدیک است.

موج T در الکتروکاردیوگرام:

در ادامه سیکل قلبی، با خروج خون از بطن ها مجددا همه حفرات قلب به حالت استراحت بر می گردند. از اواسط مرحله سیستول بطن ها موجی به نام T رسم می شود که تا مرحله استراحت عمومی قلب کامل می گردد.

  • موج T در مرحله استراحت بطن ها و همزمان با خروج پیام الکتریکی از سلول های بطن ثبت می شود.
  • صدای دوم قلب که ناشی از بسته شدن دریچه های سینی سرخرگی است، به موج T نزدیک است.


الکتروکاردیوگرام یک آزمایش غیرتهاجمی و بدون درد است. نتایج الکتروکاردیوگرام شما احتمالاً در روز انجام آزمایش مشخص می شود و پزشکتان در جلسه ویزیت بعدیتان در مورد آن با شما صحبت خواهد کرد.

نوار قلب در بررسی دردهای قلب و سکته‌های قلبی و نیز بی نظمی های ضربان قلب ارزش خاصی دارند و به عنوان اقدامی ضروری در تمام کسانی که مشکوک به مشکلات حاد قلبی باشند صورت می‌گیرد.گرفتن نوار قلب حتی در دوران بارداری یا در نوزادان ضرری ندارد و هیچگونه برق یا جریان الکتریسیته‌ای به بیمار القا نمی‌شود در نوار قلب استاندارد به صورت اتوماتیک یا دستی ۱۲ نوع مختلف نوار گرفته می‌شود. در هر نوع سیمهای خاصی دریافت الکتریسیته را بر عهده دارند تا در نهایت نمایی کامل از قلب برداشته شود. ۶ نوار اول وظیفه ثبت لیدهایی از دست و پا را به عهده دارند و ۶ نوار دوم مربوط به سیمهای جلوی قلبی می‌باشند. در ضمن معمولاً یک نوار بلندتر از لید شماره ۲ گرفته می‌شود تا ریتم ضربان قلب در طول زمان مشخص شود.

    LUGYF   

                                                                عکس 2. نمایش چگونگی اتصاد لیدها به بیمار

 

نوار قلب کاربردهای زیادی دارد اما شاید بیشترین استفاده‌ای که از آن برده می‌شود، در بررسی بیماریهای (ایسکمی قلب ) مانند آنژین صدری و (سکته قلبی (باشد. در این بیماریها نوار قلب دچار تغییرات خاصی می‌شود که حتی می‌تواند محل سکته و شدت آنرا بازگو نماید. در افرادی که تمام یا قسمتی از قلبشان بزرگ شده است نیز نوار قلب کاربرد دارد. و همچنین تشخیص دقیق بی‌نظمی قلبی (آریتمی‌ها) از موارد بسیار مهمی است که تنها با انجام نوار قلب میسر است. از آنجایی که نوار قلب یک نوع بررسی وضعیت الکتریکی قلب است می‌تواند اختلالات هدایتی و عضلانی قلب را بخوبی نشان دهد.گاهی نوار قلب در بررسی وضعیت کلی بدن نیز واجد اهمیت است. میزان پتاسیم خون تاثیر مستقیم روی نوار قلب می‌گذارد و حتماً باید صحت آن مورد بررسی قرار گیرد. از سوی دیگر در سکته‌های مغزی و بیماریهای ریوی و مسمومیتهای دارویی نیز نوار قلب ممکن است تغییرات خاصی را نشان دهد که تشخیص آن به عهده پزشک است.نوار قلب محدودیتهای خاص خود را نیز دارد و نباید آن را به عنوان تنها وسیله تشخیص بیماریهای قلبی مطرح کرد. بیماریهای بسیاری را نمی‌توان با نوار قلب تشخیص داد و باید از روشهای معاینه یا آزمایشی دیگر کمک گرفت.

بازدید: 1072

تشخیص سرطان و تشخیص تومور مغزی

Cancer imaging and brain tomur diagnosis

برای خواندن مقاله بر روی لینک بالا کلیک کنید.

بازدید: 2474

الکتروانسفالوگرام

 

electroencephalogram eeg 600x321

 

الکتروانسفالوگرام ( نوار مغز) تستی است که برای ثبت فعالیت های الکتریکی مغز به کار میرود. سلول های مغز از طریق پالس های الکتریکی به یکدیگر مرتبط هستند و EEG برای شناسایی مشکلات مربوط به این فعالیت به کار میرود.

EEG یکی از تست های تشخیصی عمده برای صرع است. همچنین EEG می تواند در تشخیص سایر اختلالات مغزی نقش داشته باشد.

EEG برای شناسایی مشکلات مربوط به فعالیت الکتریکی مغزی که منجر به اختلالات مختلف مغزی میشوند، به کار میرود.

اندازه گیری های ارائه شده توسط EEG به منظور رد، یا پذیرش یک اختلال استفاده میشوند و یا اطلاعاتی در مورد اختلال موجود در مغز به پزشک ارائه میدهند. برخی از این اختلالات عبارتند از :

•    صرع یا سایر اختلالات تشنجی
•    
تورمورهای مغزی
•    
آسیب های سر
•    
اختلال عملکرد مغز که می تواند علل مختلفی داشته باشد
•    
التهاب مغز
•    
سکته
•    
اختلالات خواب
•    
دمانس یا زوال عقل

پالس های الکتریکی مغز با استفاده از EEG ارزیابی میشوند. این تست فعالیت های الکتریکی را از طریق چندین الکترود که روی جمجمه قرار میگیرند، اندازه میگیرد. الکترود یک هدایت کننده است که از طریق آن جریان الکتریکی با ایمنی کافی عبور میکند. الکترودها اطلاعات مغز را از طریق سیم به یک تقویت کننده و به ماشینی که داده را اندازه گیری و ثبت میکند انتقال میدهد.شما هیچ احساس ناراحتی در حین انجام  EEG ندارید. این الکترودها هیچ احساسی را منتقل نمی کنند و تنها امواج مغزی را ثبت می کنند.

 

43dc1321 587d 41c8 9b07 6dbcdeb73506

عکس 1:نوار مغز

در اینجا به مواردی اشاره می شود که انتظار دارید در طی EEG اتفاق بیفتد:


•    
تکنسین دور سر را اندازه گرفته و با یک خودکار مخصوص روی جمجمه نشانه گذاری می کند تا محل اتصال الکترودها مشخص شود. این نقطه ها با کرم های سمباده ای ساییده می شود تا کیفیت ثبت بهبود یابد.
•    
تکنسین دیسک های صاف فلزی (همان الکترودها) را با استفاده از چسب های مخصوص به جمجمه متصل می کند. گاهی، از سرپوش های پلاستیکی مناسب الکترودها استفاده می شود. الکترودها از طریق سیم هایی به دستگاه تقویت کننده امواج مغزی متصل هستند و آنها را بر روی کامپیوتر ثبت می کنند. زمانی که الکترودها در جای خود قرار دارند، EEG معمولاً 60 دقیقه طول می کشد. اگر لازم باشد در طول تست بخوابید، ممکن است تا 3 ساعت هم بطول بیانجامد.
•    
شما در یک حالت راحت با چشمان بسته قرار می گیرید. در زمان های مختلف، تکنسین از شما می خواهد تا چشمانتان را باز و بسته کنید، محاسبات ساده ای انجام دهید، یک پاراگراف را بخوانید، به یک تصویر نگاه کنید، برای چند دقیقه عمیق نفس بکشید (هیپرونتیلاسیون) یا به نور خیره کننده ای نگاه کنید.
•  
فیلم در طول EEG بطور مکرر ضبط می شود. حرکات بدن توسط دوربین ویدئویی گرفته می شود در حالیکه EEG همزمان امواج مغزی را ثبت می کند. این ثبت ترکیبی به پزشک در تشخیص و درمان بیماری کمک می کند.

         sdgs                                                             

  عکس2.اماده سازی بیمار

 

پس از تست، تکنسین الکترودها یا سرپوش ها را بر می دارد. اگر داروی بی حسی به شما نداده باشند، پس از انجام تست دچار هیچ عارضه جانبی نخواهید شد و مثل زمان های عادی می توانید به منزل بازگردید. اگر از داروهای بی حسی برای شما استفاده شده باشد، مدتی طول می کشد تا اثر آن از بین برود. لذا برای بازگشت به منزل هماهنگی های لازم را انجام دهید. در منزل، استراحت کرده و آن روز را رانندگی نکنید.

برای آمادگی انجام EEG لازم است:
•    
شب قبل از انجام تست موهای خود را شسته و از نرم کننده، کرم های مو، اسپری یا ژل های حالت دهنده استفاده نکنید.              محصولات موی سر، چسبیدن الکترودها را به جمجه مشکل تر می کند.
•    
از مصرف مواد کافئینه در روز قبل از تست بپرهیزید، چون کافئین بر نتایج تست اثر می گذارد.
•    
داروهای مصرفی خود را در صورتی که منع مصرف ندارد، ادامه دهید.

اگر باید در طول EEG بخوابید، ممکن است پزشک از شما بخواهد در شب قبل از انجام تست کمتر بخوابید یا اصلاً نخوابید.

بازدید: 1061

heart beat monitoring using optical sensors 

برای خواندن مقاله بر روی لینک بالا کلیک کنید.